On-line poradna

Vysoké riziko? 23. 3. 2015

Uživatel: Terezka, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobrý deň, mám 26 rokov a koncom leta minulého roka som mala prvý krát pohlavný styk (resp.dva, alebo tri pokusy), ktorý/-é bol/-i krátky/-e a keďže to bolo po prvý raz, nebolo to tak intenzívne a partner vyvrcholil mimo mňa (nemali sme totiž ochranu). Keďže mal dávnejšie za sebou dosť promiskuitnú minulosť, o 4 mesiace v decembri som šla na hiv test ktorý vyšiel negatívne. Nie som si však istá, či som počas tých 4 mesiacov brala ATB. Medzitým sme spolu neboli a ja ani on sme nemali iný pohlavný styk s nikým, až minulý mesiac sme sa stretli, boli sme spolu týždeň a mali sme 4x pohlavný styk. Z toho nechránený pohlavný styk raz, kedy partner ejakuloval mimo mňa a potom v priebehu týždňa 3x chránený pohlavný styk (aj keď raz to vyzeralo tak že kondóm bol na konci penisu keď ho vytiahol). Posledný styk bol počas toho ako som mala menštruáciu. Vo všetkých troch prípadoch u partnera došlo k vyvrcholeniu vo vnútri. Hoci v poslednom prípade šlo takisto o styk s kondómom, bojím sa pretože som počula o tom že je možné že ejakulát sa dostane cez kondóm a počas krvácania je žena najviac ohrozená...Verím že som to napísala zrozumiteľne. Odvtedy sú to 4 týždne a posledné dva týždne mám neutíchajúcu bolest hrdla večer, ráno a v noci, občas opuchnuté lymfat. uzliny na krku, pociťujem únavu, bolesť klbov a bolesť hlavy...zase som v tom strese ako pred prvým hiv testovaním a hnevám sa na seba, že som sa nepoučila. Prosím Vás, ako to vidíte vy? Je to vysoké riziko? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Petr Sobek

Odpověděl: Petr Sobek, 24. 3. 2015

Dobrý den,

jelikož jste měla nechráněný pohlavní styk, doporučuji opět podstoupit test na HIV infekci.

Riziko infekce pochopitelně stoupá s počtem pohlavních styků, ale infikovat se lze i jediným stykem, tedy i prvním. Velmi vysoké riziko z hlediska přenosu HIV infekce představuje také vaginální styk. Existují údaje, které ukazují, že riziko přenosu z muže na ženu je vyšší než ve směru žena-muž. U ženy se vzhledem ke krvácení za nejinfekčnější období pokládá menstruace.

Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 206
Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.