Kouření
Kouření
Látky jako marihuana, tabák nebo DMT účinkují, když hoří.
Pervitin, heroin nebo kokain není možné kouřit smíchané s tabákem, protože spalováním se účinné látky ničí. Pro tyto látky se používá speciální vybavení (alobal, skleněné baňky, dýmky), aby došlo k odpařování za nižších teplot.
Jak to funguje
Droga je v kouři, který jde do plic, odtud přechází přes vlásečnice do krve a tak se dostává do mozku. Nájezd přichází během několika sekund a někdy je rychlejší než při injekčním užívání.
Vyhnout se předávkování je snadné - efekt je prakticky okamžitý a když je to moc nebo něco jiného, než co jsem chtěl, přestanu.
Rizika
Při kouření si můžete popálit ústa (dýmka se zahřívá na vysokou teplotu) a poškodit plíce. Kouření drog s tabákem může vyvolat nemoci, spojené s kouřením, například rakovinu, onemocnění srdce nebo potíže s dýcháním.
Když někdo má opar na rtech, sdílení jointů, dýmek, bong nebo cigaret může přenášet herpes. Totéž platí pro syfilis, pokud někdo má vřed v ústech. V případě krvácejících nebo popraskaných rtů se při kouření dá nakazit i hepatitidou typu C.
Při kouření z alobalu jeho ostré okraje mohou poranit kůži a umožnit šíření infekcí.
Horká folie nebo skleněná baňka může způsobit ošklivé popáleniny.
Rychlý rozvoj závislosti.
Bezpečnější kouření
Vyhýbejte se sdílení dýmek a fólií. Lépe tak můžete kontrolovat, kolik látky užijete.
Při kouření z dýmky můžete chránit své rty tak, že obalíte konec dýmky gumičkou. Kouření z bong naplněných vodou dělá kouření bezpečnějším, kouř je chladnější a zbaví se části nečistot. Investujte do vaporizéru – vaporizace drog při vysokých teplotách je bezpečnější, pára obsahuje méně nečistot než kouř a je šetrnější k plicím. Vdechujte pomalu, chráníte tak plíce před horkým kouřem.
Pijte hodně nealkoholických nápojů, protože kouření vysušuje ústa a hltan.
Joint ani cigaretu nekuřte až k filtru (na konci se tam kumulují toxické látky).