On-line poradna

Oralni sex 18. 2. 2019

Uživatel: Berad, Téma: Způsoby přenosu HIV a příznaky infekce HIV, rizikové chování

Dobry den,pri návštěvě strip baru jsem pri soukromém tanci orálně uspokojovat tanečnici. Nevim přesně jak dlouho ale slo jen o krátkou chvíli. Jak vysoká jsou zde rizika přenosu hiv infekce? Cela situace se stala v nemecku kde jsem si na také nechal udělat test cca za 7 týdnu - lékař a i vystaveny certifikát počítají s riziky pred 6 týdny. Proveden test 4 generace . Bylo riziko opravdu velke a jsou testy spolehlivé? Děkuji za odpověd . Znova upozorňuji ze lékař několikrát zmiňoval ze doba 6 týdnu je dostatečná.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 20. 2. 2019

Dobrý den, orální sex je tzv. bezpečnější sexuální praktika a je tedy relativně nerizikový pro přenos HIV. Nemůžeme se vyjádřit k testům, které vám dělali v Německu, nevíme, o jaký test se jednalo. Tedy vám nezbývá nic jiného, než důvěřovat lékaři, který vám test prováděl, a který vám vystavil certifikát. Obecné doporučení Světové zdravotnické organizace je dodržet 3 měsíce od rizika k testu na HIV, takový test je považován za dostatečně spolehlivý. Tato doba zohledňuje možné ovlivnění testu jinými infekcemi, léky apod. Je samozřejmě na vás, které informaci budete věřit a co pro vás bude dostatečně spolehlivé. (MUDr. Ivo Procházka, poradna 14.8.2015: "Stanovuje se pravděpodobnost rozpoznání protilátek, případně antigenu p24 testy. V případě testů čtvrté generace je obvyklé rozpoznání někde kolem 20.-24. dne po nákaze (rozdíl je dán druhem testu, tam jsme tedy někde kolem 50%), 45. den po nákaze (francouzská dostatečná spolehlivost je po 6 týdnech) již rozpoznáme více než 95% všech infekcí. 60. den po nákaze jich lze rozpoznat 98,8%, a 90. den 99,8% všech nákaz, bez ohledu na druh použitého testu). To stanovení hranice spolehlivosti je pak arbiterní. Samozřejmě optimální je, aby klient se sám rozhodl, jak velkou spolehlivost považuje za dostatečnou.") Určitě je ale důležité myslet také na další pohlavně přenosné nemoci, které se přenášejí daleko snáze, než HIV, patří mezi ně kapavka, syfilis, chlamydie nebo také HCV.

Pozitivně 69

Obrázek č. 246
Obrázek č. 206
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 144

Kdy a kde testujeme

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

PIST

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

obrazek PrEPPoint

Certifikát za 350 Kč

Máme výbornou zprávu pro všechny cestovatele potřebující certifikát o svém HIV statusu. Některé země stále vyžadují tato potvrzení, aby umožnily dlouhodobý pobyt na svém území nebo k udělení víza pro vstup. Díky spolupráci s novou laboratoří jsme schopni nabídnout certifikáty za 350 korun. Bohužel certifikáty jsme schopni zprostředkovat pouze v našem hlavním checkpointu v Domě světla v Praze. Ostatní checkpointy už certifikáty neposkytují. Více zde.

ČT podporuje ČSAP

Obrázek č. 189

PODPOŘTE NÁS!

 
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Objednání besedy

Pro školy a školská zařízení nabízíme objednání besedy s lektorem . Vyberte si snadno a rychle termín, který Vám vyhovuje nejlépe. Besedy se konají v Domě světla v Praze nebo naši lektoři přijedou za Vámi do školy.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 142
Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 57

akreditovaný dobrovolnický program

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Obrázek č. 186
Gilead

podporuje zejména mobilní testování v sanitkách a opravy prostor Domu světla

Obrázek č. 145

Projekt INOVACE A AKCELERACE AKTIVIT PRO ODSTRAŇOVÁNÍ BARIÉR PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB INFIKOVANÝCH HIV čís. CZ.1.04/5.1.01/77.00066 je financován z Evropského sociálního
fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.